Jak wyeliminować chrapanie?

Zdrowie

Chrapanie to dolegliwość, która dosięga około 30% polskiego społeczeństwa. Spośród tego grona, zdecydowaną większość stanowią mężczyźni. Budowa ich układu oddechowego sprzyja rozwojowi niedrożności.

Jakie są przyczyny chrapania?
Prawidłowa diagnoza umożliwia efektywne leczenie chrapania. Czynników kształtujących jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy te, które pojawiają się najczęściej:

  • Przerost migdałów
  • Nieprawidłowości w budowie podniebienia i gardzieli
  • Nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej (nadwaga)
  • Palenie papierosów
  • Picie alkoholu bezpośrednio przed snem

Czy chrapanie jest groźne?
Mało kto zdaje sobie sprawę z konsekwencji wynikających z nieleczenia chrapania. To przypadłość, która niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje zdrowotne. Jest przyczyną bezdechu sennego – choroby/dolegliwości, która może skutkować udarem mózgu lub zawałem serca.

Bezdech senny to przypadłość, która objawia się poprzez kilkusekundowe przerwy w oddychaniu podczas snu. Epizody tego typu zachodzą nawet do kilkuset razy podczas jednej doby, co może być skrajnie niebezpiecznie dla organizmu.

Chrapanie zatem przyczynia się do: niedotlenienia, problemów z erekcją, problemów z koncentracją, silnych bólów głowy, bezustannego uczucia zmęczenia.

Czy chrapania można się pozbyć?
Oczywiście! Chrapanie to dolegliwość, którą jak najbardziej można wyeliminować. W pierwszej kolejności zaleca się zadbać o to, by nasz tryb życia można było określić mianem zdrowego. Wyeliminuj używki, zadbaj o dietę i aktywność fizyczną. Spraw również, by Twoja sypialnia była całkowicie dostosowana do komfortowego snu.

W leczeniu chrapania wyróżnia się kilka metod. Najczęściej stosuje się aparaty na chrapanie, które pozwalają zwiększać ciśnienie przepływu tlenu, co redukuje niedrożności. Ponadto, stosuje się również rozmaite zabiegi – snoreplastykę, septoplastykę itd.

Dodatkowo, coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju tabletki na chrapanie. Recenzję jednych z nich (Snoran Plus) znajdą Państwo w zaprzyjaźnionym serwisie: http://skladnikisuplementow.pl/snoran-plus-dobry-srodek-chrapanie/

Dodaj komentarz