Jak uporać się z bezsennością?

Zdrowie

Nawet co trzeci Polak może borykać się z bezsennością. Problemy ze snem to bardzo poważna przypadłość, której leczenie jest absolutną koniecznością. W przeciwnym wypadku może dojść do osłabienia organizmu, czego konsekwencją może być nawet zawał serca.

Tabletki nasenne – dlaczego nie warto?
Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jeśli chodzi o eliminację objawów bezsenności są środki nasenne dostępne na receptę. To metoda, która eliminuje tylko i wyłącznie objawy, a nie przyczyny bezsenności.

Co więcej, tabletki nasenne mogą działać uzależniająco. W praktyce oznacza to tyle, że po odstawieniu silnych środków nasennych problem będzie jeszcze większy. Wszak, problemem dla organizmu będzie także brak substancji stymulującej organizm do snu.

Uporaj się z bezsennością w naturalny sposób!
Na całe szczęście, bezsenność to przypadłość, którą można wyeliminować za pomocą naturalnych rozwiązań. O czym mowa? Przede wszystkim, o zdrowym trybu życia, który jest gwarancją lepszej pracy organizmu. Bezwzględnie od tego należy zacząć.

Mówiąc o zdrowym trybie życia, mamy na myśli: dietę, aktywność fizyczną oraz brak używek. Kluczowy dla bezsenności jest również rytm dobowy. Powinien on być możliwie regularny.

Eliminując bezsenność w sposób naturalny powinniśmy zadbać również o wygodne łóżko, materac i poduszkę. Co więcej, nasza sypialnia musi być odpowiednio wywietrzona i wyziębiona (do 18-20 stopni Celsjusza).

Suplementy, a nie leki.
Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o leczenie bezsenności jest stosowanie suplementów diet. Ich siła działania jest co prawda mniejsza, ale ze względu na naturalny skład – nie są uzależniające i nie powodują absolutnie żadnych skutków ubocznych.

W przypadku przewlekłej bezsenności (trwającej minimum 2-3 tygodnie), bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza, gdyż może to stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia danej jednostki.

Dodaj komentarz