Błonnik witalny – gdzie kupić, jak stosować?

Zdrowie

Wśród społeczeństwa można zauważyć coraz większą świadomość konsekwencji, które niosą za sobą zanieczyszczenia i toksyny znajdujące się w organizmie. Stosowanie rozmaitych diet oraz suplementów wspomagających detoksację staje się być powszechnym zjawiskiem.

Diety oczyszczające czy suplementy?

Oczyścić organizm można na wiele różnych sposobów. Największą popularnością cieszą się diety: sokowa, detoks Beyonce, kapuściana, warzywno-owocowa. To jednak są rozwiązania głodówkowe, a co za tym idzie – osłabiające organizm. A przecież, naszym celem jest poprawa kondycji naszych narządów, a nie ich osłabienie.

Dietetycy rzadko kiedy zalecają tak radykalne rozwiązania. Co więcej – diety o takim charakterze są zwykle przyczyną nadwagi. Dzieje się tak, ponieważ przez okres głodówki metabolizm dostosowuje się do ilości otrzymywanego pokarmu i spowalnia. Kiedy już wrócimy do optymalnych dawek i form pożywienia, metabolizm działa wolniej. Przez to, część dostarczonego materiału zostaje odłożona w postać tłuszczu. Czy zatem jest sens stosowania diet oczyszczających?

Oczywiście, ale tylko wtedy, gdy ów jadłospis jest zdrowy. Oczyszczanie organizmu może być realizowane przy wykorzystaniu pełnowartościowych diet wzbogacanych produktami o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego. To z całą pewnością bezpieczniejsze i skuteczniejsze rozwiązanie.

Błonnik witalny – alternatywa

Niezwykle popularną formą detekosacji organizmu jest stosowanie błonnika primvitalnego. Suplement ten dostępny jest w formie tabletek lub proszku. Wygodny w stosowaniu i tak samo skuteczny jak inne diety oczyszczające, a co najważniejsze – nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Błonnik witalny działa następująco: ogranicza łaknienie, usuwa zanieczyszczenia i toksyny oraz materiał uboczny procesów trawiennych, reguluje metabolizm oraz częstotliwość wypróżniania.

Błonnik witalny stosuje się zazwyczaj 1-3 razy na dobę. Kupić go można w sklepach ze zdrową żywnością (w różnej postaci). Jego koszt jest różny, w zależności od producenta (od kilkudziesięciu złotych za miesięczny zapas).

Dodaj komentarz