Łupież – jak leczyć?

Włosy

Łupież to nic innego jak choroba skóry za którą odpowiedzialne są drożdżaki, wirusy bądź drobnoustroje. Z tą nieestetyczną dolegliwością problem ma około dwóch i pół miliona Polaków.
W zależności od rodzaju łupieżu – stosuje się konkretne sposoby leczenia. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić domowe sposoby na łupież suchy.

Łupież – jak leczyć? Domowe sposoby.

Cytrynowa nacierka

W wielu przypadkach skutecznym rozwiązaniem okazuje się być cytrynowa nacierka. Wystarczy odkroić plasterek cytryny i delikatnie ocierając o skórę głowy pozwolić cytrusowi puścić sok. Zabieg powinien trwać około pięciu minut. Zaleca się powtarzać nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka z jajek

Bogactwo odżywcze i mineralne znajdujące się w kurzych jajkach ma zastosowanie w wielu chorobach skórnych. Podobnie jest w przypadku łupieżu. Maseczkę z jajek przygotowujemy następująco: białka ubij na sztywną pianę i wymieszaj z żółtkami. Maseczkę wcieraj w skórę głowy, a następnie pozostaw na kwadrans. Zabieg można powtarzać po każdym myciu głowy.

Czosnkowa płukanka

Chore gardło? Kaszel? Katar? Zawsze w takim przypadku skuteczny okazuje się czosnek, który posiada właściwości przeciwzapalne. Jak się okazuje – można wykorzystać go również w leczeniu łupieżu.

Płukankę przygotowuje się bardzo prosto – dwa-trzy ząbki czosnku należy dokładnie rozgnieść i dodać do ciepłej wody. Intensywnie zamieszać i pozostawić na kilka minut. Następnie, spłukujemy włosy przygotowanym preparatem. Silne właściwości czosnku sprawiają, że zbyt częste stosowanie płukanki może doprowadzić do podrażnień – zalecamy jeden dzień.

Jak widać, domowych sposobów na łupież jest co najmniej kilka. A to – przecież nie wszystko. Nacierek, płukanek i maseczek o charakterze odżywczy znajdą Państwo naprawdę wiele. Te, wyżej wymienione cieszą się najlepszą opinią i największą popularnością. Dlatego też, serdecznie zachęcamy do wypróbowania właśnie tych przepisów. Mamy nadzieję, że pozwolą one stoczyć skuteczną walkę z łupieżem.

Dodaj komentarz