Trzy kroki do umięśnionej sylwetki

Uroda

Atletyczna i umięśniona sylwetka jest swojego rodzaju wzorem, który pożądają Panowie. Nie ma w tym nic dziwnego, przedstawiciele płci brzydszej także pragną czuć się atrakcyjni. Uroda nie jest tylko domeną kobiet.

Panowie, trudy rozbudowy masy mięśniowej podejmują bardzo często. Niestety, finalny, oczekiwany rezultat osiąga niewielka ilość mężczyzn. Wszakże, zbudowanie masy mięśniowej jest trudne, czasochłonne i wymagające. Poznaj trzy kluczowe kroki, które umożliwią Ci osiągnięcie sukcesu.

Krok numer 1: MOTYWACJA
Motywacja to słowo klucz. Mimo, że wiele osób posiada ją na samym początku, to z czasem zaczyna jej brakować. Nawet jeśli jednostka mylnie myśli, że jest ona tak silna, że nic jej nie powstrzyma. Niekiedy, poziom motywacji spada do absolutnego minimum, co powoduje, że cały plan może legnąć w gruzach.

O motywację należy dbać każdego dnia. Jej utrzymaniu na wysokim poziomie pomoże jasno sprecyzowany cel i konkretny, szczegółowy plan.

Krok numer 2: DIETA
Absolutną koniecznością jest zmiana nawyków żywieniowych. Bezwzględnie należy zadbać o to, aby dieta była zdrowa, pełnowartościowa i przede wszystkim odpowiednio zbilansowana.

Dieta na masę cechuje się bardzo dużą ilością posiłków. Ponadto, powinna być podawana regularnie (stałe pory posiłków).

Jadłospis warto dodatkowo uzupełnić suplementacją. Takie środki jak kreatyna, aminokwasy czy l-karnityna mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności jadłospisu.

Krok numer 3: TRENING
Zdecydowanie najważniejszym procesem przy budowie masy mięśniowej jest trening. Plan treningowy powinien być realizowany około 3-4 razy w tygodniu. Pojedyncza sesja treningowa musi zawierać 6-7 ćwiczeń, które wykonywać należy w 3-4 seriach po 10-12 powtórzeń.

Trening oparty powinien być na ćwiczeniach bazowych, tj. takich, które angażują kilka grup mięśniowych jednocześnie. Najlepszymi przykładami takich ćwiczeń są martwy ciąg, przysiady, wiosłowanie czy wyciskanie i podrzut sztangi.

Dodaj komentarz