Co na białe zęby?

Uroda

Niewątpliwie białe zęby to nieodłączny element atrakcyjności. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób pragnie zmienić ubarwienie swoich zębów na bielsze.

Sposobów na białe zęby jest co najmniej kilka. Jedne mnie, inne bardziej skuteczne. Różni się także cena realizacji danych metod. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić cztery naturalne metody wybielania zębów.

Soda oczyszczona

Spośród domowych sposobów wybielających zęby tą najbardziej upowszechnioną jest niewątpliwie zastosowanie sody oczyszczonej. Silne właściwości tej substancji pozwalają wybielić zęby nawet o kilka tonacji.

Jak stosować?

Na sczoteczkę do zębów nałóż odrobinę pasty do zębów, a następnie nasyp sody oczyszczonej (około jedną łyżeczkę). Następnie szczotkuj zęby przez około minutę. Po tym procesie umyj zęby samą pastą do zębów.

Truskawki

Udowodniono, że na kondycję naszych zębów świetny wpływ mają nasionka umieszczone na truskawkach. Nie wybielają one stricte zębów, ale dbają o ich świetny wygląd usuwając zanieczyszczenia, które powstają.

Jak stosować?

Przygotuj kilka całych truskawek i najzwyczajniej w świecie skosztuj je wolno przeżuwając. Po całym procesie nie zapomnij umyć własnych zębów pastą.

Sok z cytryny

Kolejnym w pełni naturalnym sposobem jest wykorzystanie właściwości soku z cytryny. Spożywanie tego cytrusa nie tylko jest zdrowe, ale ma także wpływ na kondycję i kolor naszych zębów.

Jak stosować?

Przygotuj płukankę z soku z cytryny – wyciśnij sok z cytryny i wymieszaj z przegotowaną wodą (bez cukru). Przepłukuj przez chwilę. Alternatywnie, możesz po prostu skosztować połówkę cytryny wolno przeżuwając.

Pasty wybielające

Nieco droższą alternatywą od wyżej wymienionych są pasty wybielające. Ich skuteczność jest coraz wyższa (rozwijający się przemysł kosmetyczny). Należy jednak pamiętać, że niektóre pasty są wybielające tylko z nazwy. Dlatego też przed wyborem konkretnego specyfiku zachęcamy do zaznajomienia się z recenzjami i opiniami. Sugerujemy korzystać ze środków dostępnych tylko w aptekach.

Dodaj komentarz