Cellulit u mężczyzn

Uroda

Cellulit to przypadłość, która spotyka głównie kobiety.Wynika to z faktu, iż za powstawanie celullitu odpowiedzialne są typowo żeńskie hormony – estrogeny.

Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się również, że cellulit pojawia się u mężczyzn. W dzisiejszej publikacji pragniemy szczegółowo przedstawić problem lipodystrofii (medyczne nazwa cellulitu) u mężczyzn.

Przyczyny występowania cellulitu u mężczyzn

Za jedną z głównych przyczyn występowania cellulitu u mężczyzn uznaje się złą dietę. Jedzenie modyfikowane genetycznie to norma dzisiejszych czasów. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele różnych produktów, które powstawały dzięki kuracji hormonami estrogenopodobnymi.

Hormony estrogenopodobne znajdują się głównie w paszach przygotowywanych dla zwierząt hodowlanych. Zagrożenie stanowią także fitoestrogeny (np. Soja). Zminimalizowanie spożywania pokarmów objętych obróbką i modyfikacjami może znacznie ograniczyć możliwość wystąpienia cellulitu.

Za drugą w kolejności przyczynę uznaje się niezdrowy tryb życia, tudzież brak aktywności fizycznej. Zaniechanie ćwiczeń i przebywania na świeżym powietrzu może sprawić, że produkowany testosteron nie będzie odpowiednią barierą dla spożywanych estrogenów (w różnej postaci).

Ostatnią zdiagnozowaną przyczyną są kuracje hormonalne. W przypadku leczenia innych dolegliwości celullit może wystąpić jako skutek uboczny.

Jak leczyć cellulit u mężczyzn?

Sposobów na pozbycie się cellulitu jest mnóstwo. Głównie kierowane są do kobiet, ale i mężczyźni mogą z nich skorzystać. Maseczki, peelingi, kremy czy masaże? To rzecz gustu i oczekiwań.

W przypadku mężczyzn pierwszym krokiem powinno być zadbanie o unormowanie poziomu hormonów w organizmie. Zmiana nawyków żywieniowych, aktywność fizyczna (najlepiej ćwiczenia siłowe) powinny pozytywnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną.

Typowo „kobiece” sposoby walki z cellulitem powinny być przez mężczyzn traktowane jako naprawdę odległą alternatywę.

Dodaj komentarz