Rozmiar penisa, a kompleksy mężczyzn

Seks

Mężczyźni bardzo często borykają się z tzw. kompleksem małego penisa. To przypadłość, której przyczyną jest brak akceptacji dla gabarytów własnego członka. Dotyka mężczyzn, których przyrodzenie jest przeróżnych rozmiarów: od małej, poprzez średnią, aż po ponad przeciętną wielkość.

Kompleks małego penisa, czyli co stanowi źródło problemów?

Niezadowolenie z wielkości członka jest defektem, który może mieć naprawdę wiele przyczyn. Do najczęściej występujących czynników kształtujących zaliczamy:

  • Zbyt duże oczekiwania
  • Oglądanie filmów dla dorosłych (aktorzy bardzo często dysponują ponad przeciętnymi członkami)
  • Kompleks męskiej szatni

Co więcej, bardzo często kompleksy są wynikiem myślenia, że członek i jego wielkość jest jedynym atrybutem odpowiedzialnym za satysfakcje seksualną kobiet.

Psychologowie, seksuologowie – czyli gdzie na ratunek?

Niezadowolenie z wielkości członka może wykazywać nawet do 40% mężczyzn. Problemy tego typu dotyczą głównie młodych mężczyzn, którzy nie doświadczyli zbyt dużej ilości zbliżeń. Ich brak pewności siebie, lęk przed odrzuceniem potęguje problem.

W przypadku silnych kompleksów warto skorzystać z poradni psychologicznej. Specjaliści potrafią nie tylko wyjaśnić, że rozmiar nie ma znaczenia (co potwierdzają badania), ale także nabrać pewności siebie, która w sypialni jest ważniejsza, aniżeli wielkość przyrodzenia.

Kiedy wielkość penisa jest problemem?

Wielkość penisa może stanowić faktyczny problem. Dzieje się tak, gdy mamy do czynienia z przypadłością określaną mianem „mikropenisa”. To schorzenie będące wynikiem niedoborem androgenów. Objawia się poprzez niedostateczną wielkość penisa.

„Mikropenis” to dolegliwość przy której członek pacjenta nie osiąga długości 8 centymetrów w czasie wzwodu. Podlega leczeniu – zwykle poprzez kurację hormonalną.

Każdy inny kompleks powinien być leczony psychoterapeutycznie. Lekarze rzadko kiedy zalecają powiększanie penisa w innych przypadkach. Jeśli już, to zawsze oferują naturalne rozwiązania (np. tabletki na powiększanie członka).

Dodaj komentarz