Jak schudnąć 15kg?

Odchudzanie

Masz nadwagę? Chcesz pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale nie wiesz jak tego dokonać? Świetnie trafiłaś! W dzisiejszej publikacji przedstawiamy założenia dietetyczne i plan treningowy dla osoby pragnącej pozbyć się nawet 15 kg!

Jak schudnąć 15 kg?

15-kilowa nadwaga to dosyć duży problem. Taka ilość tkanki tłuszczowej jest jednak jak najbardziej możliwa do spalenia nawet w kilka miesięcy. Wystarczy zaangażować się w procesy dietetyczne i treningowe, by osiągnąć wymarzoną figurę. Jesteś gotowa?

Przygotowanie mentalne

Absolutnie kluczowym elementem odchudzania jest przygotowanie psychiczne do tego wymagającego zadania. W przeciwnym wypadku pierwszy kryzys sprawi, że zaniechamy utrzymywania diety i realizacji planu treningowego.

Brian Tracy (mówca i trener osobisty) sugeruje tworzenie możliwie szczegółowych planów, wraz z godzinami realizacji. Dzięki temu łatwiej zbudować nawyki, co spowoduje, że odchudzanie stanie się czymś naturalnym.

Założenia dietetyczne

15 kilogramów nadwagi zmusza do radykalnych zmian żywieniowych. Nie wystarczy zdrowo się odżywiać, trzeba także dosyć mocno ukrócić ilość spożywanych kalorii.

W Internecie znajdą Państwo wiele różnego rodzaju diet. Przed wyborem konkretnej sugerujemy zaznajomić się z recenzjami na jej temat. Nie każda dieta jest bowiem zdrowa, skuteczna i zalecana. Zachęcamy do dyskusji w komentarza na temat konkretnych rozwiązań dietetyczny. Służymy radą.

Hormonogram ćwiczeń

Prócz zmiany nawyków żywieniowych, bardzo ważne są także zmiany w aktywności fizycznej. Aby spalać tkankę tłuszczową, musimy zmusić organizm do większego zapotrzebowania na energię. Tak, by był zmuszony pobierać ją również z materiału zapasowego, jakim jest tłuszcz.

Harmonogram ćwiczeń powinien zawierać od 3 do 5 sesji tygodniowo. Każda z nich powinna trwać kilkadziesiąt minut i być dostosowana do indywidualnych możliwości. Należy mieć na uwadze, że trening musi być wyczerpujący i trudny, dlatego też przygotowanie mentalne jest tak ważne. Często ten element stanowi cięższy element od utrzymania diety.

Ile może trwać zrzucanie 15 kg nadwagi? Około 10-12 miesięcy. Oczywiście dane te dotyczą osoby skrupulatnie realizującej założenia dietetyczne i treningowe.

Dodaj komentarz