Co najszybciej spala tkankę tłuszczową?

Odchudzanie

Nadwaga to kłopot połowy polskiego społeczeństwa. Polacy coraz częściej borykają się z nadmiarem tłuszczu. Co zrobić by go zlikwidować? Jak spalić zalegającą tkankę tłuszczową?

Nadwaga to dolegliwość, której usunięcie wcale nie jest trudne. Wymaga jedynie zaangażowania i samodyscypliny. W zależności od naszego podejścia, można zgubić nawet kilka kilogramów w ciągu miesiąca.

Co najszybciej spala tkankę tłuszczową?

W pierwszej kolejności musimy zdać sobie sprawę, że odchudzanie to przede wszystkim dwa elementy: dieta oraz trening. Jak jeść i ćwiczyć by schudnąć?

Przede wszystkim, należy ustalić jadłospis dostosowany do naszego zapotrzebowania. Bilans wartości odżywczych musi odpowiadać wadze oraz aktywności fizycznej, którą podejmujemy. Należy jeść zdecydowanie częściej(!), ale w mniejszych porcjach. Jadłospis odchudzający powinien się składać z co najmniej 6-ciu posiłków. Diety nie mogą mieć charakteru głodówkowego. Tzw. głodówki skutkują efektem jojo i poważnym osłabieniem organizmu. Dieta może być uzupełniona suplementacją – preparatami wzbogacanymi błonnikiem, kwasem chlorogenowym lub kwasem hydroksycytrynowym.

Podejmowanie aktywności fizycznej musi mieć charakter regularny. Tylko systematyczna realizacja ćwiczeń doprowadza do procesów spalania tłuszczu. Należy przy tym mieć na uwadze, że jednorazowa sesja treningowa nie powinna być krótsza niż 30-40 minut.

Plan treningowy na odchudzanie powinien być oparty na ćwiczeniach tlenowych. Doskonale w walce z nadwagą sprawdzą się aeroby takie jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Dla osób, które prowadziły dotąd siedzący tryb życia odpowiednim ćwiczeniem będzie nordic walking.

Niezwykle istotnym elementem treningu na odchudzanie jest progresja obciążenia. Należy stale zwiększać intensywność treningu, wówczas efekty będą zdecydowanie najlepsze.

Suplementy na odchudzanie

Stosując suplementację należy pamiętać, że podstawą jest dieta i trening, a nie tabletki czy proszki. To tylko skuteczny dodatek, który działa w asyście jadłospisu oraz ćwiczeń.

Dodaj komentarz