„Chcę schudnąć!” – postanowienie na Nowy Rok

Odchudzanie

Czy wiesz, że zdecydowanie najczęstszym postanowieniem na nowy rok jest chęć wyszczuplenia? Taki cel stawiają sobie zarówno, kobiety jak i mężczyźni. Niestety, większości nie udaje się osiągnąć sukcesu. Dlaczego?

Problem nie leży w ograniczeniach fizycznych. Kłopotliwa jest nasza psychika, a konkretniej – motywacja. Początkowo jest bardzo silna, z czasem jednak stopniowo maleje, aż do całkowitego wygaśnięcia. To sprawia, że utrzymanie procesów odchudzanie jest arcytrudne.

Pielęgnuj motywację!
Pierwszego stycznia wielu osobom towarzyszy ogromna ekscytacja wynikająca z nowego roku, nowych celów i wymarzonego nowego „Ja”. Wizualizujemy sobie nasz sukces, co dodatkowo potęguje motywacje do działania. Niestety, wraz z upływającym czasem poziom ekscytacji spada, a co za tym idzie – zaczyna brakować nam motywacji. Jak nie dopuścić do takiego stanu?

O motywację należy dbać cały czas. Nie powinniśmy nawet na moment o niej zapominać, dlatego też przedstawiamy listę pięciu kluczowych kroków, które pozwolą Ci pielęgnować motywację i utrzymać ja na najwyższym możliwym poziomie.

Po pierwsze: CEL
To, że chcesz schudnąć to jedno. Musisz jednak być nieco bardziej precyzyjna. Odpowiedz sobie na pytania: ile chcę schudnąć?; w jakim czasie?; jakimi metodami? Odpowiedź zapisz i umieść w dobrze widocznym miejscu.

Po drugie: PLAN
Potrzebujesz szczegółowego planu dnia, tygodnia i miesiąca. Podejdź do tego celu zadaniowo, a zobaczysz, że będzie o wiele łatwiej.

Po trzecie: STAŁY MONITORING
Musisz kontrolować siebie i swoje ciało. Stale monitoruj postępy i swoje samopoczucie. Zadawaj sobie codziennie pytanie dotyczące celu. Upewniaj siebie, że nadal chcesz walczyć o piękniejszą sylwetkę.

Po czwarte: WPROWADŹ SYSTEM NAGRÓD
Nagrody to świetna motywacja. Pamiętaj jednak, by nie dotyczyły one stricte Twojego celu, a zatem nie powinny być związane z dietą czy ograniczeniem aktywności fizycznej.

Po piąte: PODZIEL SIĘ CELEM Z INNYMI
Nic nas nie motywuje tak jak chęć wypadnięcia dobrze w oczach innych. Interesuje nas opinia pozostałych, dlatego zrobimy wszystko by osiągnąć zamierzony cel o którym wiedzą inni.

Dodaj komentarz